عکس یاشاسین آزربایجان یاشاسین تراختور
متن رنگی

http://aytam.1000charge.com/ خرید شارژ اینترنتی

بیز گلیروخ ای آسیا، تورکلرین ایفتیخارویخ، تیراختورون عاشقیوخ، هر تیمین بیز سروریوخ چوخلی زحمتلر چهدوخ، تا بو گونی بیز گوردوخ، آندولا اللها کی بیز، حقیمیزه ال تاپدوخ تک توپ پيش بيني مسابقات فوتبال به زبان سرخم خنديدي - انقلابه سبزت را به نظاره نشستم - در مرگ درياچه ام سکوت مکن - تا به وداع خليجت نخندم آلدیغمیز بیلگیلارا بو سایت یئنی دا فیلتر اولوب دی

آناليز كلي بازي

در عمق ِ دفاع ِذوب آهن يك حفره عميق باز شده بود،بايد كار ذوب آهن در همان نيمه نخست تمام مي شد تا نتوانند با ترميم آن در نيمه دوم به دروازه تراختور نزديك شوند.اكثر توپ هاي تراختور توسط كياني به كريمي مي رسيد تا او با پاس هاي دقيق انصاري فرد و ابراهيمي را در شرايط ايده آل قرار دهد.هر بازيكني كه از بين اين دو صاحب توپ مي شد، ديگري را در شرايط تك به تك قرار مي داد. بسته به شرايط، احمد زاده از چپ و ربيع خواه از راست اضافه مي شدند.در نيمه دوم با بسته شدن حفره، وظيفه ابراهيمي و ربيع خواه دور زدن مدافعان از كناره ها بود كه موفق بودند اما ضربات با بدشانسي يكي پس از ديگري به تير دروازه اصابت مي كرد.

ذوب آهن نيمه نخست سردرگم بود،با حدادي فر در حفظ توپ اگرچه ميانه ميدان قدرتمندي داشتند اما با جايگزيني زنيدپور خط هافبك آنها پويا تر شد.هدف آنها نفوذ از سمت راست تراختور و ارسال توپ به سمت چپ تراختور بود كه هر دو گل آنها بدين صورت وارد دروازه تراختور گشت.آنها بدليل حضور كياني و نصرتي،از عمق چشم پوشي كردند.به علت سرعت كم ايران پوريان و نفوذهاي پي در پي اين بازيكن،سمت راست تراختور را جهت يورش انتخاب كردند،از طرف ديگر حمله از جناح راست تراختور به معني سانتر به جناح چپ بود،جايي كه اسدي و گرداني كوتاه قامت كاري از پيش نمي بردند.جالب اينجا بود كه حتي فرشاد احمد زاده هافبك سمت چپ تراختور نيز بسيار كوتاه قامت بود.

پيش زمينه ؛ تيم بدون تمرين

تيم در اكثر زمان هاي بازي عالي بود.علي الرغم اينكه كريميان ،تأثيرگذارترين هافبك خود را هم در اختيار نداشت. علاوه بر آن نبود دقيقي و بائو نيز دست سرمربي را حسابي براي اين بازي بسته بود.به همه اينها شرايط روحي و رواني كاظميان را هم اضافه كنيد به هر صورت،تراكتوري ها هفته قبل به جاي آنكه در مستطيل سبز تمرين تاكتيكي كنند در مستطيل هاي باريك بيمارستان امام رضا(ع) با نگراني قدم رو مي رفتند!
مجبور بوديم از اين بازي انتظار آنچناني نداشته باشيم اگرچه خيلي بهتر از دو بازي قبل بود.


دو فوروارد مكمل

سيستم تراختور چون بازي قبل 442 بود اما اين بار 442 معقول! چرا كه دو فوروارد نوك تراختور در اين بازي به جاي همسان بودن مكمل بودند.يكي بازيكن بلند قدتر با قدرت پاس دهي بالا(كريم انصاري فرد) و ديگري بازيكن سرعتي و خط آفسايد شكن(محمد ابراهيمي).


تغييرات اجباري

در ميانه ميدان فرشاد احمد زاده جوان جايگزين ميثم بائو و محسن ربيع خواه جايگزين مهدي كريميان شده بود. فرشاد احمد زاده اعتماد به نفس بيش از اندازه از خود نشان داد، دونده بود اما كم تجربه، دروازه خالي را به بيرون زد و روي صحنه گل ذوب آهن به خاطر فيزيك نامناسب به طور اجتناب تاپذير نتوانست مدافع بلند قد جلو كشيده ذوب آهن را مهار كند.تك رو بود،كم توپ لو نداد.

از طرف ديگر،هر اندازه كه احمد زاده خوب نبود ،ربيع خواه عالي بود.او بسيار دونده ظاهر شد.مهم باز كردن دروازه خالي ذوب آهن نبود،مهم استارت سريع ربيع خواه براي خارج كردن هم تيمي از تنگنا بود.روي گل سوم هم نقش بسزايي داشت و در واقع پاس گل داد.علاوه بر آن در اكثر شرايط با دوندگي بي امان خلاء ايستايي بازيكنان فانتزي را پر كرد.


كريمي 90 دقيقه اي چگونه؟

كريمي در 95-96 دقيقه حضورش در بازي،سه بازه متفاوت سپري كرد،نيمه اول عالي بود،اكثر توپ هاي ارسالي به انصاري فرد توسط كريمي انجام شد.اما نيمه دوم از نظر بدني كم آورد،نبايد از او انتظار دوندگي 90 دقيقه اي داشته باشيم.البته زماني كه تيم در شرايط فشار و زير حمله حريف قرار مي گيرد عملاً چنين بازيكناني از مدار بازي خارج مي شوند. وقتي تراختور بازي با اختلاف دو گل برده را با تساوي عوض كرد يعني اينكه خيلي قبل تر از آنكه تراختور گل اول را دريافت كند بازيكني جوان تر بايد با كريمي تعويض مي شد! اما اينگونه نشد و تراختور بازي برده را با تساوي عوض كرد، زماني كه ذوب آهن گل دوم را زد،خوشبينانه چشم از 2 امتياز پوشيديم.اما زماني كه در وقت هاي تلف شده توپ مقابل پاهاي كريمي قرار مي گيرد و تنها يك مدافع مقابل او قرار دارد ايمان مي آوريم كه گل برتري به ثمر خواهد رسيد.بازه سوم همين تك گل نجات بخش تراختور در دقايق پاياني بود. يه فرضيه و آن اينكه از يك سو شايد اگر كريمي زودتر تعويض مي شد بازي 2-0 تمام مي شد و فرضيه ديگر آنكه شايد هم اينگونه نمي شد و اگر كريمي تعويض مي شد كدام بازيكن قادر بود گل تراختور را با ظرافت تمام وارد دروازه حريف كند؟
پس اينجا يك مسأله مهم؛كريمي بازيكن 90 دقيقه اي نيست اما مي تواند 90 دقيقه مثمر ثمر واقع شود! اين به چه معني ست؟
اينكه نبايد شمار هافبك هاي فانتزي تيم با حضور كريمي بالا رود.
بايد كريمي فانتزي-كاري كند در عوض كسي به مانند ربيع خواه فقط و فقط بدود! تا فضاي خالي كريمي را نيز پوشش دهد.كريمي به جاي آنكه توپ را حمل كند پاسهاي چند ده متري دقيق مي دهد در عوض جايي كه بايد خود در آنجا حضور داشته باشد،ساير بازيكنان بايد جور او را بكشند.
بدون شك اگر بازيكني بسان ربيع خواه به جاي احمد زاده در تركيب تراختور به بازي گرفته مي شد،تراختور،ذوب آهن را با نتيجه بسيار سنگين تر شكست مي داد.
حل كردن اين مسأله بر عهده كارد فني ست اما به نظر مي رسد كريمي مي تواند 45 دقيقه نخست را كنار دست كياني بازي كند.تا با بازي ايستايي و پاس هاي پشت مدافعان وظيفه خود را به نحو احسن انجام دهد اما هر اندازه كه به لحظات پاياني بازي نزديك مي شويم سيستم تراختور تغيير كند و كريمي بسيار نزديك به محوطه حريف شود.اينكه 442 لوزي يا سهمي تراختور به 4312 تبديل شود و آن تك بازيكن پشت دو مهاجم كريمي باشد يا يك هافبك جنگنده جايگزين كريمي شود و كريمي جاي يك مهاجم خسته را در خط حمله بگيرد با مربي ست اما بازي دادن به يك شكل واحد به بازيكني كه توان بازي درگيرانه در 90 دقيقه را ندارد هم تيم را تحت فشار مي گذارد و هم كارايي و بازدهي بازيكن را پايين مي آورد.


جسارت شوت زدن

پس از رفتن توزي،تراكتور بازيكني كه جسارت شوت زني به سمت چارچوب دروازه حريف را داشته باشد را نداشت.كمي تا قسمتي فلاويو و حاج صفي.
اما ربيع خواه و گرداني بازيكنان شوت زن نشان داده اند از طرفي دقت شوت هاي كياني نيز به نسبت فصل قبل بهتر شده است.ربيع خواه و كياني به نسبت پستي كه دارند راحت تر خود را در شرايط شوت زني قرار مي دهند اما براي آنكه گرداني فرصت شوت زني داشته باشد بايد طرح و برنامه اي ريخت.


سيستم دفاعي ، پاشنه آشيل تيم

دفاع راست در اين بازي پاشنه آشيل تراختور بود.در دقيقه 39 اشتباه وحشتناك دروازه بان و عدم پوشش از ايران پوريان نزديك بود ذوبي ها را خيلي زودتر به گل برساند اما كار با توپ اضافي ايران پوريان در نيمه دوم يك كرنر مفت به ذوب آهن داد كه همان توپ وارد دروازه تيم شد. نكته جالب كرنر، بازي شروع سريع و كوتاه ذوب آهني ها بود و آن اينكه مگر در اين شرايط تقسيم وظايف نمي شود!؟ چرا بايد بازيكنان به جاي تمركز به اين مسأله سردرگم باشند تا كرنر، يك شروع سريع و كوتاه و درنتيجه به پاس گل اول ذوب آهن تبديل شود؟


تعويض ها

احمد زاده براي اين بازي سنگين تجربه كافي نداشت ،كارد فني تيم بدرستي تشخيص داد كه بايد تعويض شود ولي باسارا همچون بازي دوم نيز چيز قابل توجهي از خود نشان نداد! اگرچه اين بار فرصت به نسبت بيشتري براي اثبات خود داشت.اما يك تعويض ناموفق لقب گرفت.تشخيص ترميم منطقه درست بود اما تشخيص در فصل نقل و انتقالات لااقل تا هفته سوم اشتباه از آب در آمد. اولين اشتباه باسارا خودخواهي اين بازيكن در محوطه جريمه بود،توپي كه ابراهيمي به او سپرد در شرايط 3 به 3 با خودخواهي تمام با فاصله بسيار به بيرون نواخته شد.موقعيت دوم نيز با پاس دقيق ابراهيمي شكل گرفت،اين بار باسارا از چند قدمي توپ را به آسمان كوبيد.اما اين پايان كار اين هافبك نبود چرا كه پاس اشتباه اين بازيكن در چهارمين پا به توپي پس از ورود،شرايط ضد حمله ذوب آهن را شكل داد تا تراختور گل دوم را نيز كه دوباره از جناح راست خود پيريزي شده ديد،در درون دروازه خود ببيند.


بهترين بازيكن ميدان

لك: 6/10 (يك واكنش ديدني با رفلكس بدني بالا در اولين حمله جدي ذوب آهن،يك اشتباه در خروج، دفع دو ضرب ضربه سنگين در دقيقه 65،دفع موقعيت 99% در شرايط تك به تك و نا متعادل)
ايران پوريان: 5/10 (كار اضافي با توپ و تقديم كرنر به ذوب آهن و شكل گيري گل اول، ،جا ماندن در گل دوم)
نصرتي:7/10 (خنثي كردن موقعيت خطرناك دقيقه 39،هشياري بازيكن و دفع توپ بسيار خطرناك در دقيقه 65 )
اسدي:6/10 (بازي متوسطي انجام داد،اما در شروع مجدد ها مفيد بود)
گرداني:5/10 ( ضربه خطرناك خارج از چهارچوب،در سمپ چپ روز آرامي را سپري كرد)
كياني: 7/10 ( شون خطرناك خارج از چهارچوب،عرض دادن به بازي، تقسيم درست توپ در ميدان،عدم تصميم گيري سريع در يك مورد، اعتراض هاي نا به جا و دريافت كارت زردهاي بي جا)
كريمي:7/10 ( پاس هاي دقيق بلند و پاس هاي سريع تك ضرب،پاس ما قبل موقعيت خطرناك،گل سوم با مهارت بالا)
ربيع خواه:7.5/10 (گل اول،شوت خطرناك در چهارچوب،مانور در كناره ها،همكاري تيمي،شوت خطرناك خارج از چهارچوب،شوت به تير دروازه،مانور در كناره ها و پاس گل سوم،دوندگي بي امان)
احمد زاده:3.5/10 ( از دست دادن موقعيت تك به تك و عدم كنترل مهاجم حريف در گل اول،حركات اضافي با توپ،از دست دادن چند توپ در شرايط عادي،عدم پاسكاري در زمان مناسب)
ابراهيمي : 8/10 (پاس ما قبل گل اول،گل دوم بزيبايي،دور زدن مدافع مستحكم ذوب آهن و پاس به بيرون كه با بي دقتي مهاجمين به تير دروازه اصابت كرد،پاس خطرناك به باسارا در محوطه جريمه حريف،سانتر خطرناك به دهانه دروازه كه با بي دقتي باسارا به بيرون رفت،دور زدن از كناره ها و يك بار ديگر عبور از سد دفاع مياني،حمل توپ و ضربه خطرناك در شرايط پرفشار و اصابت توپ پس از گذر از ميان پاهاي دروازه بان به تير دروازه،دوندگي بالا)
انصاري فرد:9/10 (پاس گل اول،دومين پاس گل انصاري فرد يك پاس جهاني بود،پاس تك به تك،پاس عالي و ايجاد موقعيت خطرناك براي كاظميان،گل چهارم با حرفه اي گري تمام،دوندگي بالا،تيم وورك بالا و از خود گذشتگي)
باسارا : - ( از دست دادن موقعيت خطرناك از پاس ابراهيمي،لو دادن توپ كه منجر به گل تساوي ذوب آهن شد،از دست دادن موقعيت عالي در دهانه دروازه از سانتر ابراهيمي)

كارد فني: در دو بازي نخست نيمه مربيان را با نتايج مشابه 1-0 باخته است،بازي سوم نيز در شرايطي كه تا دقيقه 91 ، 2-0 واگذار كرده بود با دو گل معجزه آسا ،به تساوي 2-2 انجاميد.تشخيص تعويض احمد زاده درست بود اما بازيكن جايگزين بسيار ضعيف عمل كرد.كاظميان نيز در گل هاي سوم و چهارم نقشي نداشت.در واقع تعويض ابراهيمي اشتباه هم نباشد خنثي بود.

یارپاق لار :

دریافت کد نمایش تبلیغات حیدربابا یه سلام!