عکس یاشاسین آزربایجان یاشاسین تراختور
متن رنگی

http://aytam.1000charge.com/ خرید شارژ اینترنتی

بیز گلیروخ ای آسیا، تورکلرین ایفتیخارویخ، تیراختورون عاشقیوخ، هر تیمین بیز سروریوخ چوخلی زحمتلر چهدوخ، تا بو گونی بیز گوردوخ، آندولا اللها کی بیز، حقیمیزه ال تاپدوخ تک توپ پيش بيني مسابقات فوتبال به زبان سرخم خنديدي - انقلابه سبزت را به نظاره نشستم - در مرگ درياچه ام سکوت مکن - تا به وداع خليجت نخندم آلدیغمیز بیلگیلارا بو سایت یئنی دا فیلتر اولوب دی

گوناز تي وي: تيم فوتبال شهرداري تبريز كه پس از يك فصل حضور در ليگ دسته اول فوتبال ايران مقتدرانه به ليگ برتر صعود كرده بود، با كارشكني فدراسيون فوتبال ايران به دسته پائين تر سقوط كرد.

به گزارش گوناز تي وي به نقل از منابع خبري، كميته انضباطي فدراسيون فوتبال ايران امروز دوشنبه 23 ارديبهشت 91 با صدور بيانيه اي مفصل، تباني تيم شهرداري تبريز را محرز دانسته و از حضور اين تيم در ليگ برتر فوتبال ممانعت به عمل آورده است. اين در حالي است كه اخبار و شايعات مربوط به تباني در فوتبال ايران كه به فوتبال "ناپاك" معروف گشته همواره وجود داشته است اما تا كنون از حضور تيمي در ليگ برتر ممانعت به عمل نيامده بود.

آدربايجان كه تراكتورسازي را در ليگ برتر به عنوان نماينده اصلي خود دارد، در اين فصل با صعود مقتدرانه تيم هاي گسترش فولاد و شهرداري تبريز صاحب 3 نماينده شايسته شده بود. اما با توجه به تبديل ميادين ورزشي به خصوص فوتبال و واليبال در آذربايجان به عرصه فرياد شعارهاي ملي و خواست حقوق اساسي ملت آذربايجان، مسئولين امنيتي به بهانه هاي مختلف همواره سعي در كنترل اين فضا داشته اند. ترس نيروهاي امنيتي ايران پس از حضور تراكتورسازي در رقابت هاي آسيايي و بين المللي شدن خواست هاي اساسي ملت آذربايجان با تمسك به نوعي ديپلماسي ورزشي از ميادين ورزشي آذربايجان بيشتر شده است. به دليل اين واهمه، در ماه هاي اخير تور دوچرخه سواري آذربايجان به ايران تغيير نام يافت، با شيوه هاي گوناگون زمينه هاي حذف تراختور از رقابت هاي آسيايي رقم خورد، زمزمه هايي مبني بر انتقال گسترش فولاد تبريز به شهري ديگر به گوش رسيد و اكنون نيز در جديدترين توطئه تيم فوتبال شهرداري تبريز به دسته پائين تر سقوط كرده است.

نكته جالب توجه، اخراج توني مربي تراختور و تغيير سرپرست و اعضاي هيئت مديره اين تيم و سپس حضور شهردار تبريز در تركيب جديد هيئت مديره تيم تراختور است. عدم اعتراض و پيگيري مستمر مسئولين تيم شهرداري تبريز در قبال اين كارشكني نيز مي تواند ناشي از اين ساخت وپاخت هاي معمول در فوتبال ايران باشد.

لازم به ذكر است فصل پيش نيز در حالي كه تيم ماشين سازي تبريز موفق به صعود به ليگ برتر شده بود با عدم توجه كميته انضباطي به تخلفات محرز تيم هاي حريف، از حضور ماشين سازي در سطح اول فوتبال ايران جلوگيري به عمل آمد.

راي كميته انضباطي فوتبال ايران در باره تيم شهرداري تبريز به شرح زير است:

مسابقات فوتبال دسته اول ليگ آزادگان كشور در فصل 91-92 در دو گروه 14 تيمي در تاريخ 91/6/23 شروع و در تاريخ 92/1/27 به مرحله نهايي ( پلي آف ) رسيده است .گزارش هاي واصله از مراجع ذي صلاح حكايت دارد كه مواردي از نقض قوانين، پيشنهادات نامشروع ، تباني و غيره در گروه دوم (ب) اين مسابقات بوقوع پيوسته است. كميته انضباطي با مطالعه دقيق پرونده و به استناد ماده 41 آيين نامه انضباطي بدواً موضوع را به گروه سه نفره كارشناسان ارجاع و همزمان نظر مقام رسمي و ارشد سازمان ليگ آزادگان و كميته محترم مسابقات مربوط و يكي از كارشناسان خبره داوري را نيز استعلام نمود، كه گروه محترم كارشناسي و مقامات اخيرالذكر پس از بررسي فيلم مسابقات و ساير مستندات، طي گزارش هاي جداگانه نظريه كارشناسي خود را تحويل كميته انضباطي نمودند و همچنين كميته انضباطي با تحقيقات لازم از برخي از افراد مطلع و ذي مدخل در موضوع و بررسي گزارش ها و تحقيقات مراجع ذي صلاح و نيز تحقيقات مفصل ستاد رسيدگي به تخلفات فوتبال و بررسي نامه هاي واصله از باشگاه ها و دواير ورزشي ذي ربط ازجمله نامه هيئت فوتبال استان آذربايجان شرقي و متن تعهدات قبلي كه پيشاپيش از برخي عوامل سابقه دار فوتبالي اخذ شده و در پرونده مضبوط است، موارد مختلف پرونده را به دقت با موازين انضباطي فوتبال مطابقت نموده و اعلام مي نمايد كه :

اولا : عوامل تيم فوتبال باشگاه شهرداري تبريز با اقداماتي برخلاف اخلاق ورزشي و بازي جوانمردانه نتايج برخي مسابقات را تعيين نموده اند كه در نهايت به صعودشان به ليگ برتر منتهي شده است . به اين صورت كه :
الف ) با ايجاد ارتباطات غير متعارف و غير قانوني با عوامل تيم ها ، زمينه را براي همكاري هاي نامشروع فراهم ساخته اند كه وجود پرينت مكالمات تلفني و خلاصه مكالمات تحرير شده و نيزاظهارات و اقرار افراد در پرونده ثبت شده است.
ب ) با همكاري مستقيم عوامل تيم هاي ديگر ( كه غالبا ارتباطات معنا دار با سرمربي و كادر فني تيم شهرداري داشته اند ) زمينه را براي اخذ نتيجه دلخواه در چند مسابقه از جمله مسابقه با تيم يادآوران شلمچه و شهرداري بندر عباس و فولاد يزد و راهيان كرمانشاه فراهم ساخته اند كه اسناد و مدارك آن ، از جمله اعترافات و فيلم مسابقات و نظريه هيئت كارشناسي و تحقيقات مراجع ذي صلاح مويد اين تخلفات است .
پ ) پرداخت رشوه ( مال نامشروع ) به افراد جهت رقم زدن نتيجه مسابقه ازجمله پرداخت 4 قطعه سكه تمام بهار آزادي به يكي از بازيكنان تيم راهيان كرمانشاه كه اقرار فرد گيرنده سكه ها و مدارك متقن در نزد مراجع ذي صلاح موجود است.
ت ) اقدام دسته جمعي و سازمان يافته برخي مسئولين و بازيكنان تيم براي تهيه پول جهت پرداخت رشوه به عوامل يك تيم ديگر ، كه اقرار صريح افراد و نيز مستندات اداري و آثار جابجايي پول در سيستم بانكي در پرونده منعكس است.
ث ) تلاش براي هماهنگ سازي عوامل ساير تيم ها در ساير مسابقات براي رقم زدن نتيجه موثر براي تيم شهرداري تبريز كه مدارك و مستندات آن در پرونده منعكس است .
ج ) عدم همكاري در مرحله تحقيقات و مكتوم گذاشتن ادله و قرائن رفتارهاي ارتكابي افراد كه در پرونده مضبوط است .
چ) ممانعت از فيلم برداري از برخي مسابقات مسئله دار ، از جمله مسابقه تيم شهرداري تبريز با شهرداري بندر عباس كه مراتب ممانعت به تاييد رياست محترم هيئت فوتبال استان آذربايجان شرقي نيز رسيده است .
كه كميته انضباطي موارد ارتكابي عوامل تيم فوتبال شهرداري تبريز را حسب مورد از مصاديق ماده 40 و 41 و42 آيين نامه انضباطي دانسته و به ترتيب :
1-
تيم فوتبال شهرداري تبريز را با در نظر گرفتن خدمات صادقانه برخي مقامات ورزشدوست استان و توجه وافر شوراي محترم شهر تبريز و شخص شهردار محترم تبريز به رشته فوتبال ، با اعمال يك درجه تخفيف به سقوط به دسته اول ليگ آزادگان محكوم مي نمايد .
2-
آقاي فرازكمالوند سرمربي باشگاه شهرداري تبريز را به پرداخت سيصد ميليون ريال جريمه نقدي و 2 سال محروميت از كليه فعاليتهاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد.3-
آقاي صادق ورمزيار (مربي باشگاه شهرداري تبريز) را به پرداخت سيصد ميليون ريال جريمه نقدي و 2 سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
4-
هر يك از آقايان پيمان صاحب جمعي ( مربي باشگاه شهرداري تبريز) و سعيد ورمزيار ( بازيكن باشگاه شهرداري تبريز) را به پرداخت سيصد ميليون ريال جريمه نقدي و هجده ماه محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد.
5-
آقاي فرهاد صداقت ( سرپرست تيم شهرداري تبريز ) را به پرداخت يكصد ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
6-
آقاي ميرمعصوم سهرابي ( مدير عامل باشگاه شهرداري تبريز ) را به پرداخت دويست ميليون ريال جريمه نقدي و شش ماه محروميت از فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
7-
آقاي شيث رضايي ( كاپيتان تيم فوتبال شهرداري تبريز ) را به پرداخت دويست ميليون ريال جريمه نقدي محكوم مي نمايد.
8-
هر يك از آقايان علي علي زاده و مهدي واعظي ( بازيكنان تيم شهرداري تبريز ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي محكوم مي نمايد .
ثانيا : عوامل تيم فوتبال باشگاه ياد آوران شلمچه نيز با اقدام به تباني با تيم شهرداري تبريز درشرايطي تيم خود را براي مسابقه با شهرداري به تبريز رسانده و به كيفيتي بازي كرده اند كه نتيجه دلخواه تيم شهرداري رقم خورده است . به اين صورت كه :
الف ) ارتباطات مكرري توسط عوامل دو تيم شهرداري تبريز و يادآوران شلمچه ( خصوصا با محوريت شخص آقاي محمد عارف نيا ) قبل از انجام مسابقه صورت گرفته كه مشروحا رصد شده و در پرونده ثبت شده است.
ب ) اصرار برخي مسئولين تيم ياد آوران شلمچه برعدم اعزام تيم از خوزستان به تبريز كه در تحقيقات مراجع ذي صلاح تبيين گرديده است .
پ ) عملكرد خارج از عرف فوتبالي و مغاير با برنامه ريزي هاي معمول مقامات رسمي فوتبال وعدم اقدام بموقع جهت اعزام تيم از خوزستان به تبريز كه مستندات در پرونده مضبوط است .
ت ) ترتيب غير متعارف امور تيم از جمله سفر و تغذيه و خواب كه در نهايت موجب امتيازدهي به تيم شهرداري تبريز شده است.
ث ) وجود شواهد آشكار مويد تباني ، در حين انجام مسابقه ، ازجمله اينكه سرمربي تيم شهرداري تبريز پس از زدن گل سوم به تيم شلمچه ، به بازيكنان خود دستورمي دهد : ديگر گل نزنيد كه اقرار و اظهارات افراد در پرونده منعكس است.
ج ) رد و بدل شدن وجوه ، بين عوامل دو تيم شهرداري تبريز و يادآوران شلمچه كه توسط مراجع ذي صلاح رد يابي گرديده و در گزارش ها مضبوط است .
كه كميته انضباطي موارد ارتكابي عوامل تيم فوتبال يادآوران شلمچه را حسب مورد از مصاديق ماده 40 و41 و42 آيين نامه انضباطي دانسته و به ترتيب :
1-
تيم فوتبال يادآوران شلمچه كه در جدول مسابقات به دسته دوم تنزل كرده است را نيز با اعمال يك درجه تخفيف ( به جهت زحمات صادقانه برخي بازيكنان آن باشگاه ) به سقوط به دسته سوم ليگ آزادگان محكوم مي نمايد .
2-
هريك از آقايان محمد عارف نيا (مشاور مربي ) و ايوب غزي ( مربي ) و منصور چلداري ( سرپرست ) تيم فوتبال يادآوران شلمچه را به پرداخت يكصد ميليون ريال جريمه نقدي و 2 سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
3-
آقاي مجيد ناصري ( مدير عامل باشگاه يادآوران شلمچه ) را به پرداخت يكصد ميليون ريال جريمه نقدي محكوم مي نمايد.
ثالثا : برخي عوامل و بازيكنان تيم هاي مختلف كه در ماجراي تباني در مسابقات دسته يك ليگ آزادگان به طور مستقيم يا غير مستقيم دخالت داشته و روند غير اخلاقي و غير جوانمردانه فوتبال را تسهيل نموده اند به اين صورت كه :

الف ) با ارتباطات غير حرفه اي و غير جوانمردانه نتايج برخي مسابقات را رقم زده اند .
ب ) با اقداماتي بر خلاف اخلاق ورزشي و بازي جوانمردانه برعليه تيم خود اقدام كرده اند .
پ ) در انجام وظايف قانوني و حرفه اي خود مسامحه و اهمال نموده اند به نحوي كه با كم كاري در تيم خود، مسيرموفقيت تيم ديگري قدم برداشته اند .
ت ) در حين انجام مسابقه به سود تيم حريف اقدام نموده و براي حريف موقعيت خلق كرده اند .
ث ) رفتارهاي غيرعادي و غير اخلاقي مانند دادن پنالتي مشكوك و هند عمدي و گرفتن اخطارهاي متوالي و اخراج عمدي از بازي مستقيم كه نتيجه دلخواه حريف را رقم زده است .
ج ) مطلع بودن از رفتارهاي ناجوانمردانه در حوزه ماموريت فوتبالي خود و عدم اقدام پيشگيرانه و بعضا اهمال و همكاري با متخلفين.
چ) سوء مديريت در امور باشگاه بعضا با انگيزه هاي منفي و بعضا بر اثر اهمال ( مانند آنچه در باشگاه استقلال صنعتي خوزستان صورت گرفته و مانع از موفقيت طبيعي آن تيم شده است ) .
ح) تمارض و تظاهر به مصدوميتي كه توسط پزشك تيم تاييد نشده است ، كه حسب مورد نظريه هاي پزشكي در پرونده مضبوط است.
كه كميته انضباطي موارد ارتكابي عوامل فوق الذكر را حسب مورد از مصاديق مواد 40 و 41 و42 آيين نامه انضباطي دانسته و به ترتيب :
1-
آقاي عبدالمجيد باقري نيا ( سرمربي تيم فوتبال باشگاه استقلال صنعتي خوزستان ) را به پرداخت يكصد ميليون ريال جريمه نقدي و هجده ماه محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
2-
آقاي بهمن روشنايي ( سرپرست تيم فوتبال باشگاه استقلال صنعتي خوزستان ) را به پرداخت يكصد ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
3-
آقاي علي پور كياني ( قائم مقام باشگاه استقلال صنعتي خوزستان ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
4-
هر يك از آقايان عبدالرضا سعدي و رسول حلفي و حبيب موسوي ( از فعالان در فوتبال ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
5-
آقاي حيدر علي كامياب ( مدير عامل وقت باشگاه برق شيراز ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
6-
آقاي محسن زاهدي ( بازيكن تيم فوتبال باشگاه برق شيراز ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
7-
آقاي عبدالحميد رمضاني ( مدير عامل باشگاه پاس همدان ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و شش ماه محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
8-
آقاي اميد طيري ( سرمربي تيم فوتبال باشگاه پاس همدان ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و شش ماه محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
9-
آقاي علي خلفي ( مسئول روابط عمومي باشگاه پاس همدان ) را به پرداخت چهل ميليون ريال جريمه نقدي و شش ماه محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد
10-
آقاي فريدون مير ترابي (مربي فوتبال) را به پرداخت چهل ميليون ريال جريمه نقدي و شش ماه محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد
11-
آقاي ............... ( بازيكن تيم فوتبال راهيان كرمانشاه كه هويت كامل او در پرونده محرز و محفوظ است ) را به پرداخت چهل ميليون ريال جريمه نقدي و شش ماه محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد.
12-
آقاي هادي موسوي ( بازيكن تيم فولاد يزد ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
13-
آقاي مصطفي افخمي ( مربي تيم فوتبال باشگاه شهرداري بندر عباس ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
14-
آقاي پژمان شاه پري ( بازيكن تيم فوتبال باشگاه شهرداري بندر عباس ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
15-
آقاي شاهين مجيدي ( بازيكن تيم فوتبال باشگاه شهرداري بندر عباس ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
16-
آقاي نادر دست نشان ( سرمربي تيم فوتبال باشگاه سايپاي شمال ) را به پرداخت يكصد ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
17-
آقاي رضا نيكزادي ( سرپرست تيم فوتبال باشگاه سايپاي شمال ) را به پرداخت چهل ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
18-
آقاي احد الياسي ( سرپرست تيم فوتبال باشگاه شهرداري ياسوج ) را به پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي و شش ماه محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
19-
آقاي جمشيد غديري ( سرمربي تيم فوتبال باشگاه شهرداري ياسوج كه پس از برخي رفتارهاي مشكوك از سمت خود كنار گذاشته مي شود ) را به پرداخت يكصد ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد . 20- آقاي رتيپ طاهري( مربي تيم فوتبال باشگاه شهرداري ياسوج ) را به پرداخت چهل ميليون ريال جريمه نقدي و يك سال محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
21-
هر يك از آقايان محمد پورمند و اتابك نمازي و ميلاد جعفري و وحيد كارگر ( بازيكنان تيم فوتبال شهرداري ياسوج ) را به پرداخت شصت ميليون ريال جريمه نقدي و شش ماه محروميت از كليه فعاليت هاي مرتبط با فوتبال محكوم مي نمايد .
22-
هر يك از آقايان محمد مهدي ورنكش ( بازيكن تيم فوتبال يادآوران شلمچه) رضا طلبه( بازيكن تيم فوتبال يادآوران شلمچه) مرتضي مولايي ( بازيكن تيم فوتبال يادآوران شلمچه) مرتضا هاشم زاده ( بازيكن تيم فوتبال شهرداري تبريز) را به پرداخت چهل ميليون ريال جريمه نقدي محكوم مي نمايد .
23-
از آقاي محمد زعفراني و ساير عوامل فوتبالي ( كه به دليل امنيتي و مصالح افراد ، هويتشان محرمانه در پرونده محفوظ است) كه در راستاي تحقيقات و كشف حقايق در اين پرونده همكاري نمودند و از بي مهري ها و تهديدات مستقيم و غير مستقيم برخي افراد نهراسيدند و به روند دادرسي كمك كردند تقدير و سپاس به عمل مي آيد.
اين راي در تمام موارد مطابق ماده 15 آيين نامه انضباطي ظرف يك هفته پس از ابلاغ قابل تجديد نظرخواهي در كميته محترم استيناف مي باشد.
و اما اين پرونده به سبب شكايت برخي افراد از جمله شكايت آقاي عسگرشاهي و نيز درخصوص تخلفات ساير عواملي كه به نحوي در مسابقات دسته اول ليگ آزادگان دخالت داشته اند و تاكنون دلايل كافي عليه ايشان جمع آوري نشده است از جمله آقاي دكتر علي اكبر روشني (پزشك تيم اتكاي گلستان ) و علي گلي و آقاي نادر باقري و مرتضي كريمي و ... كماكان مفتوح است.
و كميته انضباطي ضمن تقدير از كليه كساني كه در مسير تحقيقات پرونده همكاري موثر با ستاد تحقيقات و ساير نيروهاي دخيل در پرونده نمودند ، از همه دلسوزان و زحمتكشان عرصه فوتبال دعوت مي نمايد تا چنانچه اخبار و اطلاعاتي راجع به موضوع پرونده دارند در اولين فرصت در اختيار كميته انضباطي فدراسيون قرار دهند تا بخش ناتمام پرونده نيز تكميل و منتهي به صدور حكم شود

یارپاق لار :

دریافت کد نمایش تبلیغات حیدربابا یه سلام!