عکس یاشاسین آزربایجان یاشاسین تراختور
متن رنگی

http://aytam.1000charge.com/ خرید شارژ اینترنتی

بیز گلیروخ ای آسیا، تورکلرین ایفتیخارویخ، تیراختورون عاشقیوخ، هر تیمین بیز سروریوخ چوخلی زحمتلر چهدوخ، تا بو گونی بیز گوردوخ، آندولا اللها کی بیز، حقیمیزه ال تاپدوخ تک توپ پيش بيني مسابقات فوتبال به زبان سرخم خنديدي - انقلابه سبزت را به نظاره نشستم - در مرگ درياچه ام سکوت مکن - تا به وداع خليجت نخندم آلدیغمیز بیلگیلارا بو سایت یئنی دا فیلتر اولوب دی
یاییلیب : سه شنبه 11 بهمن 1390 | یازار : آنا وطن سوزو | بؤلوم : | 0 باخيش لار

 

Tiraxturfans.Com. سر كلاس درس اصول استنباط اسلامي دانشكده حقوق نشسته بودم .استاد در حال تدريس، گريزي به مشاغل آينده مد نظر دانشجويان داشت. به يك باره گفت:" هر يك از شما در آينده نزديك قاضي، وكيل دادگستري و يا ... خواهيد شد هيچوقت حق را ناحق و ناحق را حق نكنيد. و اگر به اشتباه اين كار را كرديد در مقام جبران آن بر آييد".از آن روز بيست سال گذشته است ولي من هنوز گفتار آن حكيم فرزانه را به ياد دارم.

روزي كه فارغ التحصيل شديم عليرغم اينكه با رتبه بالايي در امتحان قضاوت موفق شده بودم، قدم پس گذاشته در مراحل گزينش شركت نكردم. وقتي مكاتبه شد كه براي گزينش بياييد نرفتم. چون ميدانستم وقتي قاضي شوم بايد عادل باشم.اعتقاد داشتم در توانم نيست كه در مقام قضاوت حق از باطل باشم.البته من خيلي آدم مؤمني هم نيستم كه شايد تصور كنيد بعد ديني و مذهبي شخصيتم سبب ساز اين امر شده باشد. بلكه ناخود آگاه انساني موجود در شخصيتم اجازه نمي داد.

به خودي خود با فاصله گرفتن از قضاوت به سمت وكالت و دفاع رفتم. امروز توان هيچكدام از كارهاي فوق را ندارم ، چرا كه جسمم ياريم نمي كند. اما نگاه غير عادلانه موجود در جامعه ورزشي ايران خيلي آزارم ميدهد. (شما عزيزان كما بيش با نوشته هاي من آشنائيد. هرچند مدتي است نتوانسته ام اداي دين كنم.).

ديديد براي من كه عقل ناقص دارم توصيه يك استاد مثمر ثمر شد. فكر مي كنيد چرا؟

تراختور تيم مردمي و سمبل ورزشي آذربايجان در آوردگاه سهند با ناجوانمردي روبرو شد .مي خواهم سئوال كنم جناب قاضي روزي كه به شغل شريف قضاوت رسيديد چقدر به قضاوت با شرافت خود ايمان داشتيد؟

آيا همان شرافت هنوز در وجود شما هست؟

آيا اگر آن روز خود را لايق براي قضاوت مي دانستيد امروز هم مي دانيد؟

شرافت انسان چيزي نيست كه از خواروبار فروشي سر كوچه خريداري شده باشد. من با قضاوت شما كاري ندارم. دوست دارم در عين صداقت به من، نه به عنوان هوادار تراختور، بلكه بعنوان يك همنوع جواب بدهيد. چقدر در زمان اعلام پنالتي (به زعم بنده كذايي و تحميلي و سفارشي) قاضي بوديد؟ آيا در آن زمان يك آن همان شرافت و وجدان قضاوت دستور به اين كار داد؟.

اگر پاسخ جنابعالي به سئوال فوق اين باشد كه : بله. فبها. در غير اين صورت نه اينكه منبعد قضاوت نكنيد. بلكه، صداقت در رفتار و كردار و عمل را به منصه ظهور رسانيده و طي نوشتاري از خيل عظيم هواداران تراختور و جامعه ورزشي آذربايجان و ايران عذر خواهي نماييد تا بلكه بر اذهان ثبت شود كه امكان دارد يك قاضي نيز به اشتباه در سوت بدمد يا چكش عدالت را بر ميز بكوبد.

عمرو عاص در مقام قضاوت با آل علي ( ع) چه كرد؟ مگر نه اينكه ايشان هم قاضي بود و قضاوت كرد؟. قضاوت شهامت نياز دارد. عمرو عاص با پليدي قضاوت غير انساني كرد ولي از قضاوتش دفاع غلط كرد و براي هميشه از خودي نقشي پليد در اذهان باقي گذاشت.

جناب آقاي داور به نيابت از مردم شريف و نجيب آذربايجان و هواداران ميليوني تراختور و به عنوان يك آذربايجاني كه لذت عفو را با دنيا عوض نمي كند، دعوت مي كنم در دفاع از مقام و جايگاه قضاوت و همچنين قضاوت هاي بجايي كه در جايگاه داور ميادين ورزشي داشتيد، و در بسياري از اين ميادين سر بلند بوده ايد عذر تقصير به نزد ملتي ببريد كه ببخش را خطا نمي داند. بلكه دفاع غلط از خطا را خطايي نا بخشودني مي داند.

و اما مخلص كلام:

بر فدراسيون فوتبال ايران و كميته داروان واجب است كه براي پاك كردن اذهان ورزش دوستان ايراني از ننگ "پيوند نامبارك كميته داوران و تيمهاي سوگلي پايتخت" چاره اي صواب و درست بيانديشد كه با قسم حضرت عباس گماشته هايي چون عسگري و تاج ، نمي توان ديگر دم خروس پيدا شده را پنهان كرد.

توصيه به هواداران: ما تراختور را لحظه اي رها نخواهيم كرد

رهرو آن نيست كه گه تند و گهي خسته رود       رهرو آنست كه آهسته و پيوسته رود

براي غلبه بر دشواريها صبر لازم است و ما درس صبوري را از شما ملت آذربايجان در رگهايمان داريم.

براي درس تاريخي حضور در ميادين و حمايت از تراختور همه با هم در استاديوم تختي تهران روز جمعه مورخ 14/11/90 سرود يئل ياتار طوفان ياتار ياتماز تيراختور بايراقي سر خواهيم داد.

ياشاسين تراختور

ياشاسين آذربايجان

ياشاسين تراختورچيلار

آديوخ آذربايجانليامير قلعه نويي سرمربي تيم تراكتورسازي پس از بازي مقابل استقلال دچار حمله قلبي شد

امير قلعه نويي كه در اين مسابقه دقايق سختي را سپري كرده بود،حدود ساعت 10 يكشنبه شب به دنبال درد شديد از ناحيه قفسه سينه به پزشك مراجعه كرد و ساعاتي را تحت نظر بود . ولي اين پايان كار نبود و ظهر امروز اين شدت يافته و امير قلعه نويي ساعت 13 در بيمارستان مدني تبريز كه بيمارستان تخصصي قلب مي باشد حضور يافته و توسط پزشكان اين بيمارستان بستري شد

بعد از اتفاقات بازي روز گذشته فشار زيادي بر امير قلعه نويي وارد شده است و از روز گذشته دو بار دچار حمله قلبي بوده است كه خوشبختانه با تحت نظر بودن اين فشار عصبي كنترل شده است

طبق اخبار رسيده از بيمارستان شهيد مدني تبريز امير قلعه نويي با اسرار خود مرخص گرديد ولي پزشكان اعتقاد داشتند كه فعلا بايد تحد نظر باشند

اميدواريم اتفاق ناگواري براي مربي تيم تراكتورسازي تبريز بوجود نيايد.آرديني اوخو
یاییلیب : سه شنبه 11 بهمن 1390 | یازار : آنا وطن سوزو | بؤلوم : | 0 باخيش لار

با توجه به رسوايي بوقوع پيوسته در بازي تيراختور-استقلال تجديد اين بازي، ابطال كارت قرمز داده شده به بازيكن تيراختور، عذر خواهي رسمي از ملت آزربايجان، جبران خسارات مادي و معنوي تحميل شده بر اين ملت و استفاده از داوران خارجي اگر داوران ايراني توانايي قضاوت در بازيهاي تيراختور را ندارند حداقل كاريست كه براي گذاشته شدن مرهمي هرچند اندك بر آلام هواداران دهها ميليوني اين تيم مردمي مي تواند انجام شود. هواداران تيراختور خواستار تعيين نتيجه ي بازي در زمين مسابقه بوده و دخالت مافياي فوتبال در تعيين نتايج چنين بازيهاي حساسي را به شدت محكوم مي نمايند.

 

آسمان ابري، بارش برف و سوز سرماي يك صبح زمستاني بزرگ تبريز، خواب آناني را كه رعب و وحشت از يكدلي و همنوايي غيرتمندان آزربايجان را داشتند آرام نموده بود، باشد كه اين سرما مانع از تجمع يكصد هزار نفري ارتش سرخ آزربايجان نمايد. ليكن دشمنان خودي و غير خودي اين سرزمين كلمه فرزندان ستارخان و بابك و...... را به يقين به اشتباه معني كرده بودند. آنان تصور مي‌كردند اينجا تهران است كه با مترو و اتوبوس‌هاي مجاني كه در درب استاديوم توقف مي‌كند تا زحمت چند صد متر را به عزيز دردانه‌هاي فارس داده نشود و در حين ورود با اطعام مجاني پذيرايي شوند به اشتباه مترادف شده بود ليك ندانستند اينان مردماني از جنس سرما به حرارت آتش و به توفندگي باد مي‌باشند كه با گام‌هاي استوار و نفس‌هاي آتشين خود باد را خسته، برف‌ها را ذوب و كوه‌ها را هموار نمودند تا به نقطه اوج همنوايي، همدلي و يكصدايي براي مام ميهن صعود كنند.


و درود و صد بدرود بر شكوه، شرف، غيرت، مردانگي و ناموس آن بزرگ مرد دو ساله ترك آزربايجان كه سوز سرماي زمستان و سختي يخ نوردي را به هيچ انگاشت و خود را بر سيل عظيم ميهن پرستان رساند و غافلان را شرمگين و دشمنان را مايوس نمود و كوه‌ها را به تحسين خويش به تعظيم وا داشت و درس ميهن پرستي و مردانگي را در تابلوي تاريخ به زيباترين شكل به تصوير كشاند تا همگان بدانند ارتش سرخ آزربايجان سربازي به بزرگ مردي دو ساله دارد و هر آن را كه خون قرمز جوشاني در رگ دارد به احترام اين سرباز بزرگ و اين ملت كلاه از سر بر مي‌دارد و مي‌داند كه هميشه فاتحان اصلي و بدون بازنده، مردمان غيرتمند آزربايجان مي‌باشند.

و بي شك اين باخت‌هاي سياسي تراختور كه بوي نژاد پرستي آنهم از نوع ايراني مي‌دهد خللي در عزم راسخ ميهن پرستان نمي‌كند چون كه نيك مي‌دانيم اين بي عدالتي‌ها زخم مزمني است به تاريخ يك قرن كه در پيكر با صلابت آزربايجان نهفته است ......

ياشاسين آزربايجان

ياشاسين تراختورسه شنبه, 11 بهمن 1390 ساعت 13:22

كارشناس داوري فوتبال گفت: بر اساس بند B ماده 77 آئين‌نامه انضباطي فيفا، كميته انضباطي فدراسيون فوتبال مي‌تواند كارت قرمز بازيكن تراكتورسازي را پاك كند.

 

خبرگزاري فارس: نصيرزاده: كميته انضباطي مي‌تواند كارت قرمز حاج‌صفي را پاك كند

هوشنگ نصيرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس با اشاره به بند B ماده 77 آئين‌نامه انضباطي فدراسيون بين‌المللي فوتبال گفت: بر اساس اين بند تشكيلات قضايي مي‌تواند تصميمات انضباطي داوران در خصوص كارت‌هاي داده شده را تغيير دهد.

وي ادامه داد: همان‌طور كه تخلفات بازيكنان در صورت ثبت در تصاوير تلويزيوني و عدم تنبيه آن توسط داور مي‌تواند در كميته انضباطي مورد رسيدگي قرار گيرد، همان گونه نيز قانونگذار اجازه داده  كه كارت‌هاي اشتباه صادر شده از درجه اعتبار ساقط شود.

نصيرزاده تاكيد كرد: در آئين‌نامه انضباطي ايران هيچ اشاره‌اي به اين تصميمات نشده اما در همين آئين‌نامه آمده در صورتي كه در موردي سكوت وجود داشته باشد، مي‌توان به آئين‌نامه كنفدراسيون فوتبال آسيا يا فيفا مراجعه كرد.

اين كارشناس داوري اظهار داشت: از آنجا كه متن آئين‌نامه‌هاي انضباطي فيفا و كنفدراسيون فوتبال آسيا كاملا يكي است، بر اساس بند B ماده 77، كميته انضباطي اين حق را دارد در صورتي كه براي موردي كه كاملا آشكار است، همانند دريافت كارت‌هاي رنگي تجديد نظر صورت گيرد.

وي اضافه كرد: قانونگذار در اين ماده اشاره كرده كه آن اشتباه بايد خيلي فاحش باشد. از آنجا كه در برنامه‌هاي تحليلي تلويزيون و به اعتراف مقامات رسمي برگزار كننده مسابقه، كارت قرمز صادر شده براي حاج صفي در ديدار تراكتورسازي و استقلال يك اشتباه آشكار بوده، اين حق و قدرت قانوني براي كميته انضباطي وجود دارد كه كارت قرمز اين بازيكن را پاك كند.

نصيرزاده با اشاره به فوتبال اروپا گفت: براي مثال، دادگاه عالي ورزش در رقابت‌هاي بوندس ليگاي آلمان كه با حضور 9 كارشناس برجسته حقوقي و داوري تشكيل مي‌شود، معمولا كارت‌هاي غيرمنصفانه را پاك مي‌كند. اين موضوع مي‌تواند در فوتبال ايران به يك مورد منصفانه تبديل شود. در اين باره نيازي به شكايت باشگاه تراكتورسازي نيست و كميته انضباطي مي‌تواند خودش كارت قرمز حاج‌صفي را پا كند.

امروز آذربايجان حماسه اي ديگر آفريد.. بازي تراختور آذربايجان و استقلال تهران  در حالي برگزار شد كه با وجود  سرماي ناشي از بارندگي برف روز قبل ازبازي در تبريز 80000 هوادار عاشق تراختور و آذربايجان با حضور خود در ورزشگاه سهند يكبار ديگر بر شعار (يِئل ياتار-طوفان ياتار –ياتماز تراختور بايراغي) جامه عمل پوشاندند.

داوري اين مسابقه بر عهده محسن تركي بود همان داوري كه در مسابقه تراختور با ذوب آهن اصفهان پرچم اشتباه كمكش را خواباند تا گل تراختور با اشتباه كمكش از بين نرود.

تصميم درست تركي در صحيح اعلام شدن گل تراختور موجب شد تا آقاي عسگري رييس كميته داوران (فسيل) كه سابقه نداشت اشتباهات داورانش در بازي هاي تراختور را بپذيرد اينبار اشتباه كمكش را پذيرفت و كار تركي را صحيح دانست و از فرصتي كه پيش آمده بود براي سرپوش گذاشتن بر اشتباهات مشكوك داوريها در بازي تراختور سرپوش بگذارد اما اتفاقات بعد از اين بازي نشان داد كه  ايشان از كار تركي در اين بازي رضايت نداشته است چرا كه بعد از داوري آقاي تركي در مسابقه تراختور و ذوب آهن به صورت كاملا مشگوكي ايشان 2 جلسه از داوري هاي ليگ كنار گذاشته شدند.

تا اينكه در بازي تراختور و استقلال به عنوان داور مسابقه انتخاب شدند؟ چرا؟

آيا انتخاب ايشان براي دادن فرصتي دوباره به ايشان نبوده  است تا اشتباهات داوري تراختور و ذوب آهن را تكرار نكند! و به نوعي جبران مافات كند!؟

جواب كاملا روشن و واضح است! ايشان با داوري هدفداري كه امروز  انجام دادند  اين حدس و گمان هواداران تراختوري را كاملا به يقين تبديل كردند. آقاي تركي امروز انقلابي در داوري انجام داد كه نامش براي ابد در تاريخ داوري  خواهد ماند انقلابي در نامردي و فروختن شرافت داوري!

قصاوت تركي در اعلام دو پنالتي بر عليه تراختور و اخراج حاج صفي و نگرفتن پنالتي صد در صدي تراختور آنقدر واضح و روشن بود كه صداي كارشناسان فوتبال 3 را هم در آورد.

آقاي تقوي كارشناس برنامه فوتبال 3 قضاوت هدفدار تركي را اين چنين تفسير ميكند:


“اگر به طرفداران استقلال برنخورد، من به اين دو پنالتي هديه‌هاي آسماني مي گويم!

اما اين  هديه الهي نيست كه هديه الهي براي بندگانش رحمت و مغفرت است. بلكه هديه اي از جانب كميته داوران و فدراسيون فوتبال بود.

تراختور و هوادارانش بواسطه همين بي عدالتي هايي كه برآنها روا داشته ميشود بزرگ و بزرگتر ميشوند به گونه اي كه امان از روزگار بدخواهانش بريده است كه به ناچار دست به چنين كارهاي پستي ميزنند. جايگاهي كه تراختور و هوادارانش به دست آورده اند جايگاهيست كه با شرافت و مردانگي  به دست آمده است و با چنين كارهايي از بين نميرود كه هيچ روز به روز بر عظمت و بزرگيش افزوده ميشود.

عداوتهاي شما تنها قطره كوچكي از بي عدالت هاييست كه در ليگ يك بر ما روا داشته شد اگر چشمانتان را باز كنيد كه نميتوانيد! ميبينيد كه تنها نامي كه از آن روزها مانده بزرگي تراختور و هوادارانش ميباشد و نه  نامردانگي آدمهايي امثال شما.

تنها مطلبي كه ميماند تعظيم در برابر شكوه و عظمت هواداران با غيرت تراختور و آذربايجانيست.

آذربايجان وار السون

ايستمين كور السونآرديني اوخو

عسگري: تركي به دليل زاويه نامناسب در تشخيص هند اشتباه كرد

حسين عسگري در گفتگو با سايت رسمي فدراسيون درباره قضاوت هاي داوران در هفته بيست و دوم و همچنين آناليز صحنه هاي داوري گفتگو كرد.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون، وي درباره ديدار صحنه استقلال و تراكتورسازي گفت: ما از ساعات اول وقت اداراي امروز بر اساس گزارش و اطلاعات و اظهارات ناظران بازيها  آناليز ويدئويي هفته بيست و دوم بازبيني فيلم هاي داوران را انجام داديم. متاسفانه در بازي تراكتور و استقلال در تبريز ، محسن تركي كه يكي از داوران خوب و كم اشتباه ما بود ، كارنامه خوبي و ضعيف قضاوت كرد.

وي ادامه داد: در صحنه پنالتي اولي كه براي استقلال گرفته شد ، تركي به دليل اينكه زاويه خوبي نداشت در تشخيص هند اشتباه كرد و در حالي كه توپ به صورت احسان حاج صفي برخورد كرده بود ، تركي خطاي هند پنالتي را به سود استقلال گرفت و حاج صفي را هم اخراج كرد. در اين باره بايد بگويم زماني كه مهاجم استقلال به توپ ضربه زد سر و دست چپ حاج صفي با هم به سمت بالا حركت كرد و داور به دليل زاويه نامناسبي كه داشت در تشخيص هند اشتباه كرد، البته اگر صحنه هند بود اخراج تركي درست بود، چرا كه قانون مي گويد هر بازيكني كه از ورود توپ به داخل دروازه با دست جلوگيري كند علاوه بر اينكه خطاي پنالي گرفته مي شود بايد اخراج شود و چون تركي تلقي كرده بود خطاي هند اتفاق افتاده احسان حاج صفي را اخراج كرد. اين اشتباه ، اشتباه مهم و تاثيرگذاري بود و ما هم به آن اعتراف مي كنيم.

عسگري در ادامه گفت: ديروز روز بد محسن تركي بود ، چرا كه در دقيقه 60 هم يك پنالتي براي تراكتور گرفته نشد و مطمئنا  خود تركي مي داند و تاييد مي كند كه قضاوت خوبي نداشته است. داوران همه مثل بازيكنان به عملكرد خودشان واقفند و مي دانند كه در چه وضعيتي قضاوت كردند. البته پنالتي دومي كه براي استقلال گرفته شد، كاملا درست بود و اميرحسين صادقي به مهاجم استقلال پشت پا زد. ضمن اينكه اخطارهايي كه به بازيكنان داده شد، كاملا درست بود.

نايب رئيس كميته داوران درباره حرف و حديث هايي كه در مورد بازي ديروز مطرح شده است گفت: صحبت هاي جالي در اين باره شنيده ايم . برخي گفته اند بازي 6 امتيازي بود، در حالي كه همه مي دانند بازي 3 امتياز بيشتر ندارد. از جهت حساسيت اين ديدار در سطح بالايي بود و اين ديدار و با توجه به فضاي ورزشگاه ، رقابت دو تيم در بالاي جدول به حساسيت هاي بازي افزوده بود. اما قضاوت يك داور اينگونه نيست كه اگر در نيمه اول داور يك اشتباهي انجام داده ، همه منتظر باشند كه داور اشتباهش را در نيمه دوم جبران كند. بسياري گفته اند چرا تركي پنالتي دوم را گرفته است. وقتي خطا انجام مي شود ، داور بايد اعمال قانون كند . در اين كه دو اشتباه مهم و تاثيرگذار داور ، باعث شكست تيم تراكتور شد هيچ شكي نيست و من خودم هم با توجه به قضاوت هاي خوب قبلي تركي در بازي هاي ديگر و دربي ها قضاوت بازي ديروز را ضعيف ترين قضاوت تركي تا بحال مي دانم.

عسگري در ادامه گفت: با محسن تركي هم درست مثل داوراني كه اشتباهات تاثيرگذار كرده اند ، برخورد خواهيم كرد. اما مي خواهم رو به اصحاب رسانه بگويم من به هيچ وجه قصد توجيه اشتباهات و حمايت از داوران را ندارم كه اگر اينطور بود اشتباهات را تاييد و اعلام نمي كردم. بارها هم به صراحت اشتباه داوران را اعلام كرده ام ، مي كنم و خواهم كرد. اما مي خواهم به اصحاب رسانه بگويم چرا هميشه ابعاد منفي عملكرد داوران را بزرگ مي كنند. چرا بازي سه هفته پيش كه براي همين تراكتورسازي محسن تركي به درستي پرچم كمكش را خواباند تا تراكتور به پيروزي برسد، خبري از تيترهاي بزرگ و تعريف و تمجيد نبود. من مي خواهم خطاب به امير قلعه نويي سرمربي بادانش و موفق فوتبال ايران بگويم چطور است كه آن روزها كه تراكتور با اشتباه داوري به يك پنالتي در بازي با داماش و يك گل آفسايد در بازي با شهرداري تبريز رسيد ، دست هاي پشت پرده اي در كار نبود؟ اما ديروز كه اشتباه داوري اتفاق افتاده ايشان دست هاي پشت پرده را مقصر مي داند و ادعا مي كند كه اشتباهات داوري از پيش تعيين شده بوده است و مي خواهد از فوتبال خداحافظي كند . در دو بازي 6 امتياز براي تراكتورسازي توسط اشتباهات داوري به دست آمد و خود قلعه نويي گفت كه در اين دو بازي خوش شانس بوده است و حالا هم در يك بازي اشتباه داوري سه امتياز را از تراكتور گرفته است. همه اين اتفاقات نشان مي دهد اشتباهات داوري سمت و سو ندارد. من از اصحاب رسانه مي خواهم براي كارهاي خوب هم تيتر درشت بزنند. با اين كارها و با بزرگ نمايي اشتباه داوري ما به افكار عمومي راه غلط را نشان مي دهيم.

وي در پايان گفت: به غير از بازي پيروزي و ذوب آهن كه بايد محسن قهرماني يك پنالتي براي پيروزي به خاطر خطاي هند مي گرفت و در دقيقه 80 داور به درستي اعلام پنالتي نكرد  و هيچ خطايي روي علي كريمي انجام نشد، در ديگر بازيها شاهد قضاوت خوب داوران بوديم.افتضاح داوري در مسابقه استقلال ، تراكتور بقدري مشهود بود كه حتي پرداختن به حاشيه هاي آن در برنامه 90 نيز نتوانست اصل موضوع را به انحراف بكشاند، به موضوع پرتاب گلوله برف و شكستن صندلي كه نتيجه ناداوري بود بيشتر از ناداوري صورت گرفته پرداخت شد، بلغوري از اشتباهات داوري گذشته بطور سفسطه آميز به مردم تحويل داده شد تا بلكه اين حقيقت تلخ را لاپوشاني كند. اما مگر ماه در زير ابر باقي مي ماند؟ طرح ضعف هاي گذشته براي سرپوش گذاشتن به ظلم روا شده به تراكتور بيشتر مشت داوري ها را باز كرد تا مردم بفهمند كه در داوري ها چه ميگذرد. خداوند اموات فردوسي پور را بيامرزد كه لااقل چند كلمه حقيقت از زبانش جاري شد.

استدلال آقاي عسگري مبني بر اينكه اشتباهات داوران سمت و سو ندارد، اعتراف به حقيقت تلخ اشتباهات داوري ها است كه تمامي ندارد و جمله ديگري كه از آقاي عسگري در تمام خبرگزاريها منتشر شد اين بود كه: ما نمي توانيم سر يك داور را به خاطر اشتباهات ببريم كه معناي آن اين است كه ميتوان سر تيم ها و هوادارانش را بريد بطوريكه الان بريده مي شود.

پرتاب برف و شكستن صندلي از طرف مسئولين باشگاه و سرمربي محكوم شده و تاييد نگرديد اما آنچه بيشتر از گلوله برف و صندلي به چشم خورد سرهاي بريده تماشاگران در ورزشگاه بود شصت هزار سربريده بر روي سينه شصت هزار سينه مجروح.یاییلیب : یکشنبه 9 بهمن 1390 | یازار : آنا وطن سوزو | بؤلوم : | 0 باخيش لار

در استاديوم سهند نشسته ايد و محو تماشاي بازي هستيد كه بغل دستيتان كشف جديدش را با شما در ميان مي گذارد . حضور يك دختر با شكل و شمايل پسرانه در ورزشگاه غير ممكن به نظر ميرسد ولي ايپك جز دختراني است كه اين ريسك را به جان خريده است .

وقتي در جامعه ما حضور در ورزشگاه براي دختران خطرناك توصيف ميشود (انگار نمونه خطرهاي موجود در استاديوم در خيابانها وجود ندارد) مجبور هستي از حضور يك دختر شانزده ساله تبريزي عشق تراكتوري در استاديوم به عنوان يك ريسك نام ببري .

ريسكي كه از نظر ايپك به يك بار تجربه كردن مي ارزد هر چند اگر يك روز پر دلهره گذرانده باشي . ديدن يكي از عكسهاي ايپك در فيس بوك و حس كنجكاوي خبرنگاري ما باعث شد تا پيدايش كنيم و در دفتر نشريه ساعتي با او هم صحبت شويم .

ايپك قبل از صعود تراكتور به ليگ برتر ، بازيها را جدي نمي گرفت و برخي از شعارهاي هواداران مثل «دودورودورود» دست مايه شوخي هم كلاسيهايش بود . ولي از دو سال پيش همه چيز عوض شد . حضور پرقدرت تراختور در ليگ برتر ، بازي هاي جذاب ، سيل طرفداران تراختور همه و همه باعث شد تا ايپك بازيها و نتايج تيم را از تلوزيون پي گير باشد و به قول خودش رسما به جمع طرفداران يك تيم با سابقه و محبوب وارد شد . قضيه رفتن به استاديوم موقع صحبت پسرخاله ها با پدرش كه در مورد رفتن به استاديوم و ديدن بازي ابومسلم و تراختور بحث مي كردند در حد شوخي مطرح مي شود . اين شوخي با راضي شدن پدر در يك هفته مانده به مسابقه جدي تر مي شود . خريد كاپشن و شلوار ورزشي البته چهار سايز بزرگتر از سايز ايپك جز اولين كارهايي است كه انجام مي دهند و در طول هفته چندين و چند بار برنامه ريزي هايشان را با پدر و بقيه افراد دخيل مرور مي كنند . بالاخره روز موعود فرا ميرسد .

ايپك بلافاصله بعد از مدرسه براي رفتن به ورزشگاه آماده مي شود . ماسكي را براي پوشاندن صورتش رنگ ميكند ، قبل از كاپشني كه خريده اند چند دست لباس مي پوشد ، صورتش را رنگ مي كند و بالاخره كلاه مي گذارد و موهايش را مي پوشاند . همه اين تلاشها براي اين است كه دختر بودنش تابلو نباشد . از قبل تصميم گرفته اند 10 دقيقه بعد از شروع بازي وارد استاديوم شوند چون معمولاً با شروع بازي فشار جمعيت براي رفتن به استاديوم بازرسي ها را سريعتر ميكند البته پسرخاله هايش زودتر به ورزشگاه رفته و كمي بالاتر از جايگاه ويژه جا گرفته اند .

در پاركينگ پدر ايپك پارچه قرمز يكي از هواداران را قرض مي گيرد تا ايپك آن را روي سرش بياندازد . با عينك آفتابي كه به چشم زده كاملاً آماده رفتن به استاديوم شده است . شكل و شمايل پسرانه پيدا كرده ، حتي نحوه راه رفتنش هم عوض شده و ياشار اسمي كه براي خودش انتخاب كرده ، كاملاً زيبنده اوست . مشكل اصلي عبور از بازرسي بدني است . با پدر قرار گذاشته اند هر اتفاقي بيافتد نبايد يك كلمه هم حرف بزند . سرباز ، بازرسي معمول بدني را انجام مي دهد .

پدر پشت سر ياشار همان ايپك خودمان ايستاده و منتطر عبور اوست . سرباز مشكوك شده ، كدام آدم عاقلي اوايل مهر در حالي كه هنوز گرماي هوا فروكش نكرده و خيلي ها فقط تي شرت پوشيده اند ، چند دست لباس مي پوشد ؟

سرباز دست خود را براي برداشتن عينك آفتابي بالا مي آورد ولي قبل از حادثه پدر مداخله كرده و با يك هل و گفتن «ياشار گئت گؤروم دي » ايپك را نجات مي دهد . ايپك هم بدون معطلي شروع به دويدن كرده و خود را به جايي كه پسرخاله ها خبر داد ه اند مي رساند . البته ياشار ما شانس مي آورد چون سرباز با وجود شكي كه كرده از گير دادن دست بر مي دارد . حدود پنجاه هزار نفر دو طرف استاديوم را پر كرده اند . از نظر ايپك جو استاديوم متفاوت و غير قابل توصيف است .

از وقتي وارد ورزشگاه شده طبق قرارشان سر و صدا نكرده تا ياشار نبودنش آشكار نشود .

به همين خاطر بهترين قسمت تشويق ها اجراي موج مكزيكي است كه هميشه از تلوزيون شاهد آن بوده است . بعد از مدتي هيجان بازي بر سكوت ايپك غلبه مي كند . در يكي از صحنه هاي حساس بازي با فريادش نگاهها را متوجه خود مي كند . تقريباً همه آنهايي كه دوربرشان نشسته اند ايپك را به همديگر نشان داده و تعجبشان را با هم تقسيم مي كنند . يكي از آنها پسري است كه انگار به چيزي كه ديده شك كرده چون براي لحظاتي به پشت سر خود خيره شده و تخمه به دست بيشتر شبيه مجسمه شده و فقط با شنيدن جمله «اوغول دوز گؤرموسن ، قيزدي ، دؤن قاباغيوا » به خودش مي آيد . از اين به بعد صداي ايپك هم قاطي صداي بقيه هواداران مي شود. با همه وجود «ياشاسين آذربايجان» و «تيراختوري ائل ايستر / شرفلي ميللت ايستر» را فرياد مي زند . در جايي كه آنها نشسته اند همه فقط به فكر تشويق تيم هستند از فحش يا ناسزا خبري نيست . شايد استاديوم سهند تنها استاديومي است كه همه شعارها در جهت روحيه دادن به تيم خودي است . تراختور در دقايق آخر بازي به گل مي رسد تا با برد تراختور اين روز پر دلهره و پر هيجان به خاطره اي شيرين تبديل شود . با سوت پايان بازي در واقع يك روز فراموش نشدني براي ايپك به پايان مي رسد .

بعد بازي او خود را همانند قهرمان فيلمي مي داند كه در پايان فيلم به هدف مورد نظرش رسيده است .


تراكتور اسپورTiraxturfans.Com. مصاف حساس تيراختور-استقلال از آن قبيل بازيهايي بود كه فوتبال روي زشتش را به تيراختور و هواداران بي شمارش به نمايش گذاشت. در حاليكه كه با حضور قريب به 80 هزار هوادار عاشق كه در سرما و برف و بوران به عشق سرزمين مادري خود از جاي جاي ايران و آذربايجان خود را به استاديوم سهند آذربايجان رسانده بودند و  از سوت آغاز مسابقه تا دقيقه ي 43 تيراختور مسلط بر توپ و ميدان بود محسن تركي، داور مسابقه در يك صحنه ي بسيار مشكوك مقابل دروازه برخورد توپ به سينه ي احسان حاج صفي را خطاي پنالتي تشخيص داده تا ضمن اخراج حاج صفي و 10 نفره نمودن تيراختور، با تقديم يك گل بادآورده به تيم دردانه ي پايتخت عطش و حرارت مسابقه را گرفته و آن را خالي از روح يك بازي فوتبال نمايد.


اخراج حاج صفي سبب بهم ريخته شدن ساختار و برنامه ي تيمي تيراختور گشته و امير قلعه نوعي مجبور به جايگزيني مصطفي اكرامي بجاي فلاويو لوپز كه يكي از اركان تيراختور مي باشد گرديد در ادامه در شرايطي كه تيراختور براي به ثمر رساندن گل مساوي تلاش مي نمود مصدوميت محمد ابراهيمي و آمدن علي عليزاده بجاي وي نيز سبب شد تا زهر خط حمله تيراختور بيش از پيش گرفته شود. عليرغم به ضعف گراييدن انسجام تيمي تيراختور به زمين فرستاده شدن فرزاد آشوبي كه داراي مصدوميتي مزمن مي باشد بجاي ميلاد فخرالديني به رغم آنكه مهدي كياني بر روي نيمكت قرار داشت و در مسابقه با بلديه اسپور نيز يك نيمه بازي نموده و آمادگي خوبي هم از خود به نمايش گذاشته بود از جمله موارد بحث برانگيز اين مسابقه بود كه نتيجه ي اين تعويض اشتباه عود نمودن دوباره ي مصدوميت فرزاد آشوبي و حركت وي بطور لنگ لنگان در ميانه ي زمين بود تا عملاً تيراختور 9 نفره شود. گويا امروز قرار بر اين بوده كه كميته ي داوران شمشير را براي تيراختور از رو بسته و به تلافي تمام مسائلي كه در اين فصل بين باشگاه تيراختور و اين كميته پيش آمده بود محسن تركي روسياهي خود را در اين بازي تكميل نمايد كه با برخورد ساده اي كه بين صادقي و زندي پيش آمد دومين پنالتي بادآورده را نيز به استقلالي ها تقديم نمود تا با به ثمر رسيدن گل دوم استقلال با پاهاي داور بازي نشان دهد كه فوتبال ايران چقدر پاك (!!!) بوده و جالبتر آنكه بغير از كميته ي داوران كسي هم از آن اطلاعي نداشته است!

محسن تركي پس از خواباندن پرچم كمك داور مقابل ذوب آهن و قبول گل تيراختور به مدت دو هفته در هفته هاي بيست و يكم و دوم قضاوت هيچ مسابقه اي را بعهده نداشته و ظاهراً براي جبران 3 امتيازي كه تيراختور مقابل ذوب آهن بدست آورده بود داوري اين مسابقه به وي سپرده شده بود كه مأموريت خود را بخوبي به انجام رسانده تا خودفروختگي خود را براي امثال حسين عسگري مسئول كميته ي فاسد داوران به روشني به اثبات رسانده باشد. چهره ي چندش آور داور مسابقه زماني بيشتر آشكار شد كه ضمن آنكه در اين مسابقه پنالتي پشت پنالتي براي استقلال حاتم بخشي مي نمود در دقايق پاياني مسابقه خطاي ميثم حسيني مدافع استقلال را روي محسن حسيني پنالتي تشخيص نداده تا نشان دهد كه چقدر رابطه ي دوستانه اي با استقلاليها داشته و به همان سان تا چه اندازه با تيراختور و تيراختورچيان دشمني دارد.

گرچه اين مسابقه با باخت تيراختور به اتمام رسيد اما فرزندان آذربايجان با حضور حماسي خود با كوبيدن مشت محكمي به دهن نژادپرستان گرفتار مرض ساديسم روز تاريخي ديگري را به ثبت رسانده و پيروز سربلند اين مسابقه ي ناجوانمردانه بودند و نشان دادند كه آذربايجاني مي ميرد اما ذلت نمي پذيرد.

اين پيروزي را به كميته ي غرق در منجلاب داوران تبريك عرض نموده و از همينجا اعلام مي نماييم تصور ننمايند با اين دسته گلي كه به آب دادند همه چيز براي تيراختور به اتمام رسيده است بلكه براي اقيانوس عظيم هواداران تيراختور بازي تازه آغاز گشته و هواداران دهها ميليوني اين تيم مردمي از اين پس با عزمي جزم تر و اراده اي راسخ تر در كنار تيم محبوب خود حضور يافته و درسهايي فراموش ناشدني به دشمنان قسم خورده ي آذربايجان خواهند داد.

به اميدهاي تكرار اين حماسه هاي تاريخي در بازيهاي آينده و قهرماني ارتش سرخ آذربايجان در ليگ برتر.سرمربي تيم فوتبال تراكتورسازي با انتقاد از عملكرد داور ديدار اين تيم با استقلال كه منجر به شكست تيم تبريزي شد گفت: هشت سال پيش گفتم دست‌هاي پشت پرده‌اي وجود دارد تا قلعه‌نويي موفق نشود و حالا ثابت شد كه درست مي گويم و برخي‌ها با من مشكل دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، اميرقلعه نويي پس از شكست 2 بر صفر عصر امروز يكشنبه تيمش برابر استقلال در نشست خبري ضمن بيان اين مطلب گفت: من هم مثل هواداران تراكتورسازي در دلم گريه مي كنم. وقتي حق تو را علنا مي خوردند ديگر كاري از دست شما برنمي آيد.

وي ادامه داد: در اين بازي ما موقعيت هاي زيادي داشتيم كه نتوانستيم از آنها استفاده كنيم. متاسفانه عملكرد داور همه چيز را تحت تاثير قرارداده بود. صحنه اي كه براي استقلال اعلام پنالتي كرد به هيچ عنوان پنالتي نبود. اگر يك كارشناس در فوتبال ايران بگويد كه آن صحنه پنالتي بود به جان محمدم مربيگري را كنار مي گذارم.

سرمربي تيم فوتبال تراكتورسازي ادامه داد:حتي اگر يك در هزار هم بپذيريم كه آن صحنه پنالتي بوده است به هيچ عنوان اخراج نداشت. من نمي دانم داور بر چه اساسي بازيكن ما را اخراج كرد. در حالي كه چند دقيقه قبل از آن خطاي روي احسان حاجي صفي گرفته نشد و دو پنالتي ما هم در اين بازي گرفته نشد.

قلعه نويي كه از شكست تيمش بسيار عصباني بود در ادامه خاطرنشان كرد: اگر حرف بزنيم ما را محروم مي كنند و هر تصميمي مي خواهند مي گيرند. متاسفانه بارها در باره اميرقلعه نويي سليقه اي اعمال قانون شده است . فلان مربي مي رود وسط زمين و هر كاري دلش مي خواهد مي كند اما كسي با او كاري ندارد. ولي اگر قلعه نويي از جايش تكان بخورد او را محروم مي كنند. ديگر از اين وضعيت خسته شده ام.

سرمربي تيم فوتبال تراكتورسازي تبري خاطرنشان كرد: 10 - 12 امتياز تراكتورسازي به خاطر اشتباهات داوري از بين رفته است. 8 سال پيش گفتم دست هايي در كار است كه نمي خواهند اميرقلعه نويي موفق شد. در برنامه هايي كه 90 به آن پرداخت مشخص شد كه من راست مي گويم. الان هم مي گويم كه دست هايي در كار است كه قلعه نويي در تراكتورسازي نتيجه نگيرد.

وي ادامه داد: در اين بازي دو پنالتي ما را نگرفتند و در حالي كه بايد دو بازيكن استقلال از زمين اخراج مي شدند بازيكن ما را به ناحق اخراج كرد. در اين شرايط من بايد چكار كنم. كاري از دستم برنمي آيد. هر چه بگوييم مي نشينند و عليه من اعمال سليقه مي كنند. ديگر حرف زدن هم فايده اي ندارد. اگر با قلعه نويي مشكل دارند چرا عليه تركتورسازي جوسازي مي كنند.

قلعه نويي ادامه داد: ما در ديدار برابر استقلال 20 دقيقه 9 نفره بازي كرديم با اين حال موقعيت هاي خوبي براي گلزني داشتيم. شما برويد ببينيد استقلال در اين بازي چند موقعيت گل داشت. اگر دروازه بان يك صحنه هم زمين خورده بود من فوتبال را كنار مي گذارم. ولي اگر حرف بزنم كارم به جاهاي ديگر كشيده مي شود. بنابراين نمي توانم هر حرفي را بزنم.

وي افزود: برويد بررسي كنيد ببينيد تركي چند بازي براي استقلال سوت زده است. تركي دو سه هفته پيش داور بازي ما بود و الان هم دوباره آمد و اين عملكرد را داشت. ديگر از اين وضعيت خسته شده ام و از همين جا به آقاي حسن زاده اعلام مي كنم هر تصميم مي خواهد درباره من بگيرد.

اميرقلعه نويي كه تاكيد داشت در اين بازي به بازيكنانش سفارش كرده هواي ساق پاي بازيكنان استقلال را داشته باشند تا براي ديدار با پرسپوليس مشكلي نداشته باشند گفت: اين پيروزي مبارك همه آنهايي باشند كه دوست نداشتند تراكتورسازي برنده شود.

Tiraxturfans.Com. شايد چند سال پيش كمتر كسي فكر مي كرد كه دختري كه به سختي مي تواند توركي صحبت كند جلوي ميليون ها بيننده تلويزيوني خود را تورك و عاشق تراختور بنامد. لحظه اي به ياد ماندني كه به اين زودي ها از خاطر طرفداران تراختور و آذربايجانيان پاك نخواهد شد؛ موقعي كه نرگس محمدي گفت كه آذربايجانيم و طرفدار تراختور. اكنون بهترين فرصت براي تراختوري هاست كه دختران طرفدار تراختور را به رخ ديگران بكشند. تشويق نرگس محمدي در اولين بازي با حضور تماشاگران در تبريز مي تواند فرهنگ غني آذربايجاني را در برابر فرهنگ ديگر مناطق كه همواره آلوده به انواع و اقسام ناهنجاري هاست نشان دهد.

تشويق دختر طرفدار تراختور مي تواند بقيه دختران را راغب به طرفداري از تراختور كند. دختراني كه شايد حق ورود به استاديوم را ندارند اما مي توانند در جاي جاي آذربايجان جانبدار فرهنگ غني خود باشند و طرفداري تيمي از ديار آذربايجان. شايد روزي رسد كه دختران هم حق ورود به استاديوم را پيدا كنند و آن روز نبايد جاي دختران هوادار تراختور آذربايجان در استاديوم ها خالي باشد!آرديني اوخو
یاییلیب : یکشنبه 9 بهمن 1390 | یازار : آنا وطن سوزو | بؤلوم : | 0 باخيش لار

فدراسيون ايران دشمن آذربايجان /تراكتور سازي آذربايجان 0 استقلال ايران 2

اخبار تراكتور سازي

 

 سناريو عليه تراكتور سازي در اين بازي كاملا  مشخص بود وداور اشتباهات يكترفه اي عليه اين تيم گرفت مثل بازي رفت تراكتور و سپاهان كه داور دو گل تقديم تيم اصفهاني كرد بايد منتظر بازي سپاهان هم بايد بود البته اين هفته استقلال به پرسپوليس هم خواهد باخت چو ن اين سناريو ادامه دارد

 

گل ها: 'مجتبي جباري'  در دقايق 43 و (4+90) از روي نقطه پنالتي

ورزشگاه  سهند تبريز،هفته 23 ليگ برتر يازدهم،يكشنبه 9/11/90

تماشاگر: 70 هزار نفر

داور وسط : محسن تركي،كمك ها : حسن كامراني فر- محسن فريماني

اخطار:خسروحيدري،ساموئل (استقلال)،ابراهيمي ، حاتمي، حسيني (تراكتور)

اخراج:حاج صفي (تراكتور)

تراكتورسازي:محسن فروزان، اميرحسين صادقي، احسان حاج صفي، سيد محسن حسيني، ميلاد فخرالديني(۵۵- فرزاد آشوبي)، مرتضي اسدي، لوپز(۴۶- مصطفي اكرامي)، سياوش اكبرپور، توزي، محمد ابراهيمي(۵۸- علي عليزاده)، فرزاد حاتم

سرمربي: امير قلعه نويي

استقلال:سيد مهدي رحمتي، ساموئل( ۹۰ - الونگ الونگ)، حنيف عمران زاده، ميثم حسيني، پژمان منتظري، كيانوش رحمتي، خسرو حيدري( اسماعيل شريفات- ۷۳)، علي حمودي، مجتبي جباري، فريدون زندي، آرش برهاني(۷۵- يركوويچ)

سرمربي: پرويز مظلومي

شرح بازي: مسابقه با حملات تراكتور آغاز شد اما تصميم محسن تركي در اعلام پنالتي براي استقلال همه چيز را عوض كرد. تراكتورسازان با اخراج شدن يار كليدي خود ، احسان حاج صفي عملاً برنامه هاي تاكتيكي خود را در اين بازي غير قابل اجرا ديدند و در نيمه دوم ، با بازي  بسته استقلالي ها كه با برتري نفري اين تيم همراه بود رو به اوت هاي دستي عليزاده كردند. تعويض هاي قلعه نوعي در اين بازي برخلاف انتظار اين مربي ، كارآيي لازم را نداشتند و اين عاملي بود تا استقلال به راحتي صاحب توپ در ميانه ميدان باشد و حملاتي هم روي دروازه ميزبان خود تدارك ببيند. تراكتورسازي هر چند با تيز هوشي محسن تركي در بازي با ذوب آهن صاحب سه امتياز شده بودند ولي عملاً در اين بازي با بي دقتي اين داور شيرازه اين تيم ، با اخراج حاج صفي از هم پاشيده شد و اين نتيجه رقم خورد.

 

دقايق كليدي :

 استقلالي ها اولين حمله را روي دروازه ميزبان تدارك ديدند كه بلافاصله تراكتورسازي با شوت فلاويو لوپز آن را جواب داد تا هر دو تيم نشان دهند كه با اراده خاصي وارد زمين شده اند.

دقيقه 17 – خطاي محمد ابراهيمي و ارسال توپ توسط اكبرپور كه با ضربه سر فلاويو لوپز همراه شد كه رحمتي به راحتي توپ را مال خود كرد.

دقيقه 26 – اوت دستي حاج صفي و موقعيت خطرناك روي دروازه رحمتي كه توپ يكي پس از ديگري از سر بازيكنان تراكتور رد شد تا دروازه ها همچنان بسته باقي بماند.

دقيقه 60- ارسال توپ به محوطه جريمه استقلال و موقعيت تك به تك سيد محسن حسيني كه با خطاي ميثم حسيني همراه شد ولي داور اعتقادي به خطاي پنالتي نداشت تا داد قلعه نوعي در اين صحنه به شدت درآيد.
 دقيقه 70- اوت دستي عليزاده و ضربه سر توزي كه مي توانست دروازه استقلال را با خطر جدي مواجه كند ولي توپ با برخورد با مدافعين استقلال برگشت داده شد.

 شرح گل:

صفر- 1 : ارسال كرنر توسط جباري و ضربه سر ساموئل كه با برخورد به تير دروازه برگشت خورد و توپ برگشتي با ضربه بغل پاي برهاني همراه شد و در شرايطي كه توپ هيچ برخوردي با احسان حاج صفي نداشت در عين ناباوري همگان داور نقطه پنالتي را نشان داد و احسان حاج صفي را با كارت قرمز مستقيم اخراج كرد و مجتبي جباري پشت توپ قرار گرفت و توپ را وارد دروازه تراكتورسازان قرار داد.

2-0:درحاليكه به نظر مي رسيد بازي با همان يك گل به پايان مي رسد استقلال با خطاي حسيني صاحب يك پنالتي شد كه اين ضربه را هم جباري به گل تبديل كرد.

اتفاق ويژه:'خسرو حيدري' و 'جي لويد ساموئل' با دريافت كارت زرد در اين ديدار، سه اخطاره شده و از حضور در شهرآورد پايتخت محروم شدند.
بهترين بازيكن: محسن تركي داور اين ديدار با گرفتن دو پنالتي از بهترين هاي اين بازي حساس بود.

هواداران تراكتورسازي پس از شكست 2 بر صفر برابر استقلال شعارهايي عليه فدراسيون فوتبال سر دادند. آنها معتقد بودند فدراسيون نمي خواهد تراكتورسازي موفق باشد. هواداران تراكتورسازي همچنين شعار مي دادند" تركي - استقلال پيوندتان مبارك"

* فرزاد آشوبي كه به عنوان يار تعويضي براي تراكتورسازي به ميدان آمده بود با مصدوميت روبرو شد اما به دليل اينكه تراكتورسازي سه تعويض خود را انجام داده بود مجبور شد به بازي ادامه دهد.

* استقلال براي شروع نيمه دوم با تاخير وارد زمين شد و در همين حين بازيكنان تراكتورسازي بار ديگر داور را براي اعتراض به اعلام پنالتي دوره كرده بودند.

* هواداران تراكتورسازي هرگاه تركي سوت مي زد با شعار" پنالتي پنالتي" اعتراض مي كردند.

* از دقيقه ۸۰ به بعد نيمي از هواداران تراكتورسازي ورزشگاه را ترك كردند.

* بعد از اينكه داور اعلام پنالتي دوم كرد تمامي هواداران تراكتورسازي براي او دست زدند.

* عليزاده مهاجم تراكتورسازي بعد از خوشحالي جباري كه پنالتي دوم را گل كرده بود با او به دليل طولاني شدن خوشحالي اش درگير شد.یاییلیب : یکشنبه 9 بهمن 1390 | یازار : آنا وطن سوزو | بؤلوم : | 0 باخيش لار

شعارها ، شعرها و تصنيف هاي خود را در وصف تراكتور به ما ارسال كنيد تا در بخش شعارهاي تشويقي ثبت گردد .
شما مي توانيد سروده هاي خود را از طريق تماس با ما  در بالاي همين صفحه و يا مستقيما به ايميل سايت ارسال نماييد .  و همين طور مي توانيد شعارهاي قديمي را  در قسمت نظرات همين بخش درج نمايند تا مورد استفاده بازديد كنندگان قرار گيرد .

********************************

ياشا... ياشا... ياشا تيـــــــــــــراختوروم

*
توم يولارين سنوندا     يورييمده جانيمدا
*
داماريمدا قانيمدا     قلبيم ارتاسيندا
*
تكجه تيراختور واردير  گزوموزون ايشيغي
*
داغلار كيمي اوجادير  تبريزين ياراشيغي
*
ياشا... ياشا... ياشا تيـــــــــــــراختوروم
*
ياشا... ياشا... ياشا تيـــــــــــــراختوروم

********************************

اي تيراختور اي قهرمان      بيزلر سندن گل ايستيروخ

حريفلرين گزون چيخاد        سن تبريزين باشين اوجاد

اووووو.....اووووووووو.....اووووووو....

ياشا ياشا سن چوخ ياشا   بو جان سنه السون فدا

تيراختوروم سني سوديم    سن عشقيم سن بو دونيادا


********************************

يل ياتار... طوفان ياتار...    ياتماز تيراخــــــتور بايراقي

********************************

يايا...   شاشا... تيراختوروم چـــــــــــــوخ ياشا

********************************

تبريزين ايفتخاري           تيراخــــــــتور تيراخـــــــتور

********************************

آذربايجان دياريميز         تيراخــــــتور ايفتخاريمــــــيز


********************************

تيراختور حمله اله...    سن قهرمانسان

آذربايجانيما...           سن ايفتيخارسان

********************************

واي واي تيراختورسازي گردون نيندي ... دلـــــدي

********************************

OLEEY... OLEY... OLEY... OLEY...  TİRAKHTOR ŞAMPION

********************************

"
مارش تيم تراختور"

گلميشيق بيز ميدان لاردان ظفر آلماقا


سهنديمه، ساوالانا باش اوجاتماقا


غيرتيمدن، شرفيمدن الهام آلماقا


آذري ائلينه افتخار ياراتماقا


قهرمانليق چوخ ياراشير سنه تراختور


آذربايجان چوخ گوونيرسنه تراختور


سئل تك جوشاريق، داغ تك دوراريق


آرخان دا هر آن، قارتال تراختور


تبريز سنه فخر ائيله ير بوقون دونيادا


ياشاد هر آن افتخارلار قالسين يادلاردا


الهام آليب قرمز رنگي «عينال» داغين دان


سينه ن اوسته قيزيل اولسون تمام تورلاردایارپاق لار : 1

دریافت کد نمایش تبلیغات حیدربابا یه سلام!